Суд зобов'язав адміністрацію Трампа сплатити борг іноземним підрядникам USAID

Окружний суддя США Амір Алі зобов’язав адміністрацію президента США виконати його ухвалу, яка забороняє призупиняти фінансування іноземної допомоги. Як повідомляє CBS News, Держдеп до четверга має оплатити рахунки за роботу підрядників USAID.

За рішенням судді Державний департамент і Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) мають до півночі 26 лютого оплатити всі рахунки за роботу, яка була виконана іноземними підрядниками Агентства до 13 лютого.

Як пише видання з посиланням на юриста некомерціних організацій і бізнесу, уряд все ще повинен виплатити заборгованість, навіть за контрактами, які були скасовані або призупинені за останні кілька днів.

Підрядники стверджували, що були позбавлені фінансування через указ президента США Дональда Трампа і подальшої директиви держсекретаря Марко Рубіо, згідно з якими іноземна допомога США була «заморожена» на 90 днів.

На екстрених слуханнях у вівторок юрист Міністерства юстиції не зміг пояснити, які кроки вживає адміністрація Трампа для відновлення фінансування програм допомоги іноземним державам.

У 2023 році USAID розпоряджалася бюджетом у понад 40 мільярдів доларів, і значна частина цих коштів була призначена американським організаціям, які виділяють кошти іноземним організаціям по всьому світу.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті