Суд залишив під вартою настоятеля Святогірської лаври, якого хотіли взяти на поруки 11 депутатів

Слов’янський міськрайонний суд у Донецькій області залишив настоятеля Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ МП Арсенія, якого підозрюють у здачі окупантам позицій ЗСУ, під вартою до 2 лютого 2025 року. Про це  повідомили у прокуратурі Донецької області, - пише Укрінформ.

Чергове підготовче засідання у справі щодо митрополита Арсенія відбулось у Слов'янську 5 грудня.

«За клопотанням Донецької обласної прокуратури суд продовжив обвинуваченому у вказаному кримінальному провадженні запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів без визначення розміру застави до 2 лютого 2025 року включно», - зазначили у прокуратурі.

Водночас у Свято-Успенській Святогірській лаврі зазначили, що сторона захисту наполягала на скасуванні або зміні запобіжного заходу митрополиту Арсенію. «У суд були надані 11 заяв від народних депутатів України від різних політичних сил, які гарантували особистою порукою належну процесуальну поведінку митрополита… Також суду було надано гарантійний лист від релігійних організацій Дніпропетровської області, яким гарантовано надання у разі обрання митрополиту Арсенію запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту місця для його проживання», - заявили у Лаврі.

Крім того, адвокати клопотали перед судом про звільнення митрополита з-під варти та визначення розміру застави.

Проте суд відмовив стороні захисту і задовольнив вимоги прокуратури.

Адвокати готують апеляційні скарги.

Як повідомлялося, Служба безпеки України у квітні 2024 року задокументувала підривну діяльність з боку настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП митрополита Арсенія. Його було затримано і взято під варту.

Слідчі повідомили митрополиту про підозру та не виключали, що настоятель Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ МП Арсеній, який «здавав» окупантам позиції ЗСУ, міг мати спільників.

Наприкінці червня 2024 року матеріали кримінального провадження щодо митрополита були скеровані до суду для розгляду по суті.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Світ
19.11.2025
15:24

«Якщо Єрмак не піде...». Російські ЗМІ про Україну

...Якщо Єрмак не піде, Арахамія спонукає частину депутатів до виходу з фракції, «Слуга народу» втратить більшість, кабінет Юлії Свириденко автоматично піде у відставку і відкриється можливість для створення «уряду національного порятунку»...
Світ
17.11.2025
19:00

Чим Орбан «купує» угорців, і до чого тут Україна

Осідлавши «мирний» порядок денний, ФІДЕС переконала більшість угорців, що вона за мир, а опозиція намагається втягнути Угорщину у війну. Не скупився Орбан і на щедрі соціальні обіцянки.
Всі статті