Суд Хорватії відмовив не бажаючим воювати в Україні чеченським біженцям у політичному притулку

У Хорватії суд відмовив у статусі політичних біженців і в наданні міжнародного захисту п'ятьом біженцям із Чечні, які втекли з росії, оскільки не хотіли брати участь у війні проти України. Про це інформує "Кавказ. Реалії" із посиланням на представника Асамблеї чеченців Європи Іса Дадуєва.

"Перекладачі, які брали участь у суді, розповіли, що відмова була винесена без будь-яких доказів, і обґрунтована лише на припущеннях, що претенденти на захист є ісламістськими екстремістами", - сказав Дадуєв і назвав це рішення "дуже упередженим".

Він додав, що чеченських біженців можуть депортувати назад у росію.

Уродженці Чечні, які зараз перебувають у Хорватії транзитом, серед причин своєї еміграції назвали небажання брати участь у війні проти України. Наразі вони залишаються у центрі мігрантів, звідки їх можуть випустити для проїзду в іншу країну. Водночас їх можуть звідти депортувати до росії. Проте поки що остаточне рішення хорватської влади щодо їх переміщення невідоме.

Нагадаємо, у чеченському батальйоні, який воює проти росії, пояснили, чому Україні важливо офіційно визнати незалежність Чечні.  

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті