Суд Берліна скасував заборону на українські прапори 8-9 травня

Берлінський суд скасував раніше оголошену поліцією заборону на публічну демонстрацію українських прапорів 8 і 9 травня. Про це повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на місцеву українську організацію "Віче", яка оскаржила заборону, та її адвоката.

Зазначається, що поліція заборонила українські та російські прапори, але суд ухвалив рішення тільки щодо українських - тобто, заборона на російські залишається чинною.

"Ми виграли засідання в першій інстанції. Станом на зараз заборону на українські прапори та українські пісні знято", - оголосила ввечері 5 травня організація берлінських українців "Віче" ("Віче", Vitsche в німецькому написанні).

"Адміністративний суд підтримав нашу думку: заборона на українські прапори є - кажучи словами самого суду - очевидно незаконною", - сказав "Радіо Берлін-Бранденбург" адвокат організації Патрік Гайнеманн.

Як пояснює "Радіо Берлін-Бранденбург", поліція ще може оскаржити рішення адміністративного суду у Вищому адміністративному суді Берліна і Бранденбурга.

У п'ятницю поліція Берліна оголосила, що знову, як і рік тому, заборонить використання російських і українських прапорів під час пам'ятних заходів на честь перемоги у Другій світовій війні 8 і 9 травня в районах трьох основних радянських військових меморіалів, розташованих у німецькій столиці, - Трептові, Тіргартені та Шенхольцер-Хайде.

Заборонені також георгіївські стрічки, носіння військової форми або її окремих елементів, а також виконання військових пісень.

Організація "Віче" планує провести 8 травня ходу в пам'ять про українців, загиблих у Другій світовій війні.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті