Створення коаліції "Небесний щит України" винесуть на наступний Рамштайн – Зеленський

Президент Володимир Зеленський 1 червня провів переговори з лідерами європейських країн, під час яких, зокрема, піднімалося питання створення коаліції бойових літаків. Про це глава держави написав у Telegram.

За його словами, під час переговорів також велися обговорення, пов'язані з початком тренування українських пілотів на літаках F-16 та інших типів.

"Домовилися після майбутніх консультацій з американською стороною продовжити роботу над офіційним рішенням щодо створення коаліції бойових літаків "Небесного щита України" на наступній зустрічі у форматі "Рамштайн" , - написав Зеленський.

Також лідери обговорили питання майбутніх поставок літаків та створення необхідної для них інфраструктури.

Як повідомлялося, коаліцію з підготовки українських пілотів на F-16 очолять Данія та Нідерланди. Доєднатись до підготовки українських пілотів мають наміри Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті