Структуру Ради НАТО-Україна та програму роботи на рік затвердили в Брюсселі

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО та України затвердили структуру Ради НАТО-Україна (РНУ) й програму її роботи на 2024 рік. Про це йдеться у заяві Ради НАТО-Україна на рівні міністрів закордонних справ, оприлюдненій на сайті Альянсу 29 листопада.

"Міністри підбили підсумки реалізації розширеного пакета наданої Україні політичної та практичної підтримки. Міністри затвердили структуру РНУ та амбітну програму роботи на 2024 рік", - сказано в заяві.

Зазначається, що НАТО і Україна "вже працюють і ухвалюють рішення спільно, на рівних, з широкого кола питань, включно з оперативною сумісністю, енергетичною безпекою, інноваціями, кіберзахистом і стійкістю".

"Ми будемо і далі розвивати ці напрямки роботи. РНУ також зарекомендувала себе як надійний механізм проведення консультацій в умовах кризи. НАТО продовжує надавати Україні терміново необхідну нелетальну допомогу", - заявили очільники МЗС країн НАТО та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Також було повідомляється про трансформацію Всеосяжного пакету допомоги у "багаторічну програму зі сприяння у відновленні українського сектору безпеки і оборони та з підтримки стримування й оборони України в довгостроковій перспективі".

"У рамках цих зусиль ми розробляємо "дорожню карту" для переходу України до повної оперативної сумісності з НАТО. Ми також розробляємо нові проєкти з гуманітарного розмінування, медичної реабілітації поранених українських військовослужбовців і розвитку оборонно-промислового потенціалу України на основі стратегічного огляду оборонних закупівель", - йдеться також у докупенті.

У ньому наголошується, що держави-члени НАТО "залишаються непохитними у своєму зобов'язанні далі нарощувати політичну та практичну підтримку України, яка продовжує обстоювати свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів, і продовжуватимуть надавати підтримку стільки часу, скільки буде потрібно".

Також зазначається, що Україна підтвердила свою прихильність продовженню демократичних реформ і реформ сектору безпеки. Зі свого боку держави-члени НАТО під час засідання надали Україні рекомендації щодо проведення пріоритетних реформ. 

"Рада НАТО-Україна вітає представлення Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і з нетерпінням очікує її реалізації. Міністри закордонних справ НАТО проводитимуть регулярну оцінку прогресу по лінії адаптованої Річної національної програми", - йдеться в заяві.

Раніше повідомлялось, що Німеччина анонсувала великий військовий пакет для України на €1,3 млрд: IRIS-T та снаряди

Статті

Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Всі статті