Столтенберг заявив, що найкращим способом припинення вогню є вступ України до НАТО

Найкращий спосіб забезпечити "припинення вогню" на фронті - це членство України в НАТО. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг на Громадському форумі НАТО, повідомляє РБК-Україна..

Столтенберг зазначив, що якщо бої в Україні припиняться, то він "хоче переконатися, що це справді кінець війни, тому що те, що ми бачили, є шляхом агресії".

Він нагадав, що спочатку росія анексувала Крим, а через кілька місяців окупанти пішли на схід Донбасу.

"Ми сказали, що це неприпустимо. Тоді у нас була перша Мінська угода про визначення лінії припинення вогню. Це було порушено, і Росія просунула лінію фронту далі на захід у 2014 році. У нас був "Мінськ-2" у 2015 році, і тоді росіяни чекали сім років та мали повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році", - сказав генсек НАТО.

У результаті, за його словами, "ми побачили схему, коли росіяни брали Україну шматочками".

"Отже, якщо зараз буде нове припинення вогню, нова угода, ми повинні бути на 100% впевнені, що на цьому вона закінчиться, незалежно від того, де ця лінія. І тому я твердо вірю, що під час припинення бойових дій, ми повинні забезпечити, щоб Україна мала можливості для стримування майбутньої агресії з боку Росії", - наголосив Столтенберг.

Він додав, що для припинення вогню на фронті Україні потрібні гарантії безпеки.

"І, звісно, найкращою та найсильнішою гарантією безпеки буде 5 стаття. Тому я вважаю, що спосіб забезпечити припинення цього - це фактично членство в НАТО", - зазначив генсек Альянсу.

Нагадаємо, у НАТО назвали головну причину, чому Україна не може зараз вступити до Альянсу. 

Статті

Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Країна
18.07.2024
10:37

Розлучення, не виходячи з дому. Як розірвати шлюб на відстані

Судова реформа спростила цю процедуру для громадян. Зараз можна розлучитись або отримати інші судові послуги, не виходячи з дому, через сервіс «Електронний суд».
Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Всі статті