Столтенберг закликав країни НАТО, які постачають озброєння Україні, дозволити удари по військових цілях на території РФ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю журналу Economist закликав країни-члени альянсу, які постачають Україні озброєння, зняти обмеження на його застосування для ударів по військових цілях на території РФ. Про це повідомляє Телеграм-канал ВВС.

"Союзникам час розглянути питання про зняття деяких введених ними обмежень на застосування зброї, переданої Україні, - сказав Столтенберг в інтерв'ю, яке він дав 24 травня. - Особливо зараз, коли в Харкові, недалеко від кордону, тривають запеклі бойові дії, відмова Україні в можливості застосовувати цю зброю проти законних військових цілей на російській території сильно ускладнює для неї захист своєї території".

У повідомленні наголошується, що попередник Столтенберга на посаді генерального секретаря альянсу Андерс Фог Расмуссен 14 травня закликав дозволити країнам НАТО у Східній Європі використовувати наземну протиповітряну оборону для знищення російських ракет і безпілотних літальних апаратів, націлених на Україну. Столтенберг цю пропозицію не підтримав.

"Ми не будемо стороною конфлікту", - заявив він. На його думку, завдання Заходу протилежне - "не допустити перетворення цієї війни на повноцінну війну між Росією і НАТО в Європі".

Для Столтенберга дозволити Україні атакувати цілі в РФ за допомогою західної зброї і пряма участь НАТО в конфлікті - не одне й те саме, зазначає Economist.

"Ми проводимо навчання, ми надаємо зброю, боєприпаси Україні, але ми не братимемо безпосередньої участі з території НАТО в бойових діях над Україною або в Україні. Це зовсім інша справа", - сказав Столтенберг.

У повідомленні нагадується, що Президент України Володимир Зеленський регулярно закликає західних партнерів "проявити рішучість" і дозволити застосовувати західну зброю для ударів по території РФ.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті