Столтенберг: Не можна допустити повторення затримки в передачі військової допомоги США Україні

Для встановлення миру в Україні життєво необхідний постійний приплив західної зброї. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Вашингтоні, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що ця заява була зроблена незабаром після того, як на мирному саміті, що пройшов минулого тижня у Швейцарії, було засуджено заяву путіна, який зажадав від Києва фактичної капітуляції як умови для початку мирних переговорів.

"Це може здатися парадоксом, але шлях до миру - це більше зброї для України", - сказав Столтенберг, виступаючи у вашингтонському Центрі Вудро Вільсона (Wilson Center).

Зазначається, що Столтенберг перебуває у Вашингтоні в рамках підготовки до саміту НАТО, який відбудеться в столиці США в липні.

Столтенберг попередив, що не можна допустити повторення затримки в наданні військової допомоги США Україні, яка сталася на початку року.

"Саме тому я очікую, що на саміті наші лідери погодяться з тим, щоб Північноатлантичний альянс очолив координацію та надання допомоги у сфері безпеки та навчання для України", - сказав глава НАТО.

Столтенберг наголосив, що Україна і далі робитиме кроки, необхідні для вступу до альянсу, щоб, щойно з'явиться така можливість, вона могла зробити це негайно.

Столтенберг також заявив, що понад 20 країн-членів НАТО цього року досягнуть цільового показника видатків на оборону в розмірі щонайменше 2 відсотків ВВП.

"Тільки зараз я можу повідомити, що цього року понад 20 союзників витрачатимуть на оборону щонайменше 2% ВВП, - сказав Столтенберг. - Це добре для Європи і добре для Америки, особливо тому, що більша частина цих додаткових грошей витрачається тут, у США".

Генеральний секретар НАТО додав, що за останні два роки понад дві третини оборонних закупівель Європи - або понад 140 мільярдів доларів - були здійснені американськими фірмами.

Очільник Північноатлантичного альянсу зазначив, що коли лідери НАТО на своєму саміті 2014 року встановили цільовий показник у 2% від ВВП, тільки три члени блоку - США, Греція і Велика Британія - досягли цього показника.

У той час до НАТО входили 28 країн. Сьогодні у складі блоку 32 держави.

Зазначивши, що критично важливу підтримку РФ надає Китай, який прагне водночас підтримувати добрі відносини із Заходом, Столтенберг наголосив, що "Пекін не може мати і те, й інше".

"Якщо Китай не змінить свій курс, союзникам доведеться покласти на нього витрати за це", - сказав генеральний секретар НАТО.

Як повідомлялося, у НАТО погодили план посилення допомоги Україні.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті