Статус мобілізованих жителів "ДНР" російським законодавством поки що не визначено

Статус мобілізованих для війни проти України жителів окупованої частини Донецької області російським законодавством поки що не визначено. Про це заявила так званий "сенатор Ради федерації РФ від ДНР" Наталія Никонорова.

"Ми займалися цим питанням дуже щільно, направляли не одне звернення до Міноборони РФ, отримали відповідні відповіді і від інших федеральних органів виконавчої влади. Відповідь полягає в такому: під час вступу ДНР до складу Росії утворилася колізія - призвані були за мобілізацією наші громадяни указом (Глави) ДНР, а тепер ми в складі РФ, відповідно статус наших мобілізованих у правовому полі РФ не визначено, і в цьому основна проблема", - заявила вона.

Як повідомлялося раніше, у лютому 2022 року на окупованих територіях Донбасу було оголошено так звану мобілізацію для участі у війні проти України всього чоловічого населення. Через великі втрати серед непідготовлених до військової справи "резервістів", зокрема студентів, її прозвали "могилізацією".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.03.2026
18:00

“З початком війни з Іраном світ починає розуміти точку зору українців”. Огляд західних медіа

“Стрімке зростання цін на енергоносії та послаблення санкцій під час конфлікту з Іраном стали для Кремля рятівним колом у складний фінансовий період".
Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Всі статті