Стамбульська конвенція почала діяти в Україні. Омбудсмен пояснив, що це означає

Стамбульська конвенція набуває чинності в Україні, сьогодні, 1 листопада. Про це пише Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець у Фейсбуці.

"1 листопада 2022 року для України набуває чинності Стамбульська конвенція", - пише омбудсмен.

Він пояснив, що відповідно до неї, постраждалим особам забезпечується якнайкращий захист і підтримка, сприяння їх фізичному, психологічному та соціальному відновленню, через такі заходи:
- застосування захисних приписів;

- забезпечення інформування постраждалих про їхні права та можливості отримання допомоги та захисту;

- забезпечення діяльності спеціалізованих служб підтримки;

- не замовчування проблеми домашнього насильства;

- захист і підтримка дітей – свідків домашнього насильства.
Лубінець зазначив, що не дивлячись на важливість питання, особливо в умовах тривалої війни, існують міфи про Стамбульську конвенцію.

"Наприклад, що Стамбульська конвенція вводить в національне законодавство України поняття «ґендер», яке буде негативно впливати на інститут сім’ї, водночас поняття «ґендерної рівності» як рівний правовий статус жінок і чоловіків використовується у Законі України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків з 2005 року і не несе жодної шкоди", - пояснив омбудсмен.

За його словами, противники Стамбульської конвенції в Україні також апелюють тим, що остання суперечить релігійним традиціям та релігії в Україні. Однак Конвенція не регулює релігійні норми чи вірування, а підкреслює, що культура, звичаї, релігія, традиції або так звана «честь» не повинні розглядатися як виправдання будь-якого акту насильства.

"Міфи та домисли про Стамбульську конвенцію поширюють в інформаційному полі здебільшого люди, які не детально дослідили її текст, який, до речі, є у відкритому доступі перекладений українською мовою. Як Омбудсмен України закликаю критично підходити до будь-якої неперевіреної інформації, вивчати першоджерела та пам’ятати, що Стамбульська конвенція має на меті не розколоти, а консолідувати зусилля задля подолання насильства стосовно жінок та домашнього насильства", - акцентував Лубінець.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
17.10.2025
14:00

Реабілітація після російського полону: дуже схоже на фільм Тарантіно

Ця людина (як і всі вони) знов у тюрмі – хоч і іншій. Так, це не російський полон. Але то знов тюрма. І в людині й далі культивується відчуття залежності від системи.
Світ
16.10.2025
12:43

Україна і чеські поствиборні пасьянси

Ні для кого не є секретом, що холдинг Бабіша «Агрофер» досить міцно закріпився на європейському ринку виробництва продуктів харчування та хімічних добрив. Виходячи з його бізнес-логіки, допустити на ринок гравця з таким аграрним потенціалом, як...
Світ
15.10.2025
11:40

«Якщо звільнимо Миколаїв і Одесу, можна вважати, що ми безповоротно переможемо НАТО». Російські ЗМІ про Україну

...Передача Києву «Томагавків» «малоймовірна, а всі розмови і заяви на цю тему робляться насамперед для тиску на Росію і світову спільноту».
Всі статті