США уперше передадуть через третю країну конфісковані в РФ гроші для допомоги Україні: $500 тисяч витратять на підтримку енергетики

Сполучені Штати уперше передадуть союзнику конфісковані російські гроші для допомоги Україні. Про це повідомила заступниця генпрокурора США Ліза Монако, з посиланням на власну кореспондентку передає "Суспільне" з Мюнхена 17 лютого.

"США передадуть Україні пів мільйона доларів від заморожених російських активів через Естонію. Це перша передача російських конфіскованих активів через третю країну", - сказано в повідомленні.

 Уточнюється, що Естонія витратить $500 тисяч на підтримку української енергетики.

Також зазначається, що разом з конфіскацією грошей у США звинуватили шестеро людей в порушенні експортного контролю та відмиванні грошей. В угоді зазначається, що Естонія спрямує конфісковані гроші для запуску проєкту з оцінки шкоди, яку завдала російська агресія енергетичній системі України.

Раніше Кулеба заявив, що під час переговорів з європейськими колегами були ухвалені стратегічні рішення щодо покращення виробництва озброєння.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті