США тренуватимуть українських пілотів на F-16, якщо у Європи не вистачить ресурсів

Координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США готові почати навчання українських пілотів польотам на винищувачах F-16 на своїй території, якщо у європейських союзників не вистачить для цього ресурсів. Про це повідомляє Бі-бі-сі

"Якщо Європа вичерпає свої можливості з підготовки, ми, зрозуміло, готові почати навчання українських пілотів тут, у США", - заявив Кірбі [цитата за сайтом телекомпанії CNN].

При цьому Кірбі попередив, що до моменту, поки Україна отримає західні винищувачі і зможе інтегрувати їх у свої військово-повітряні сили, ще далеко. "Причина, з якої ми це робимо, - це наша довгострокова, ширша кампанія з удосконалення військового потенціалу України для самозахисту", - сказав він.

Кірбі додав, що окрім передачі літаків і підготовки пілотів, союзникам України також доводиться створювати всі необхідні потужності для технічного обслуговування і підтримки роботи західних літаків.

Він зазначив, що "для всього цього потрібен час", і підтвердив, що в навчання входить мовна підготовка пілотів.

CNN нагадує, що США все ще чекають від європейських союзників надання плану підготовки українських пілотів на винищувачах F-16. Перед тим, як розпочнеться навчання, Вашингтон має цей план офіційно затвердити.

Раніше президент України Володимир Зеленський і європейські чиновники говорили, що українських пілотів почнуть навчати вже в серпні, але цей план не здається реалістичним.

У п'ятницю газета Washington Post із посиланням на високопоставлених українських урядовців і військових чиновників написала, що перша група з шести українських пілотів - приблизно половина ескадрильї - не зможе завершити навчання на F-16 до літа наступного року.

Зокрема, як написало видання з посиланням на кількох українських чиновників, пілоти мають пройти чотиримісячні курси англійської мови у Великій Британії, щоб вивчити термінологію, пов'язану з реактивними винищувачами.

При цьому представники уряду України кажуть, що ці українські льотчики вже вільно говорять англійською.

Влада України наполягає, що Київ повинен отримати винищувачі західного зразка якомога швидше. Але американські чиновники не вважають, що такі літаки можуть допомогти нинішньому українському контрнаступу, було сказано в публікації Washington Post.

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті