США розсекретять розвіддані про походження COVID-19

Палата представників США одноголосно проголосувала за розсекречення розвідданих про походження COVID-19, що стало яскравим підтвердженням двопартійної підтримки у третю річницю з моменту початку смертоносної пандемії. Про це повідомляє "Голос Америки".

Законопроект, схвалений 419 голосами "за" (проти не проголосував ніхто) буде направлений президенту Джо Байдену на підпис.

Дебати були короткими та по суті. Їхня суть зводилася до того, що в американців є питання про те, звідки виник смертельний вірус, і що можна зробити, щоб запобігти спалахам у майбутньому.

«Американська громадськість заслуговує на відповіді з усіх аспектів пандемії COVID-19», – заявив голова Комітету палати з розвідки республіканець Майкл Тернер.

За його словами, це включає питання про те, «як було створено цей вірус і, зокрема, чи це було природним явищем або результатом лабораторної діяльності». Йдеться, зокрема, про дослідження та іншу діяльність у лабораторіях та випадки хвороби серед учених.

Вимога розсекречення особливу увагу приділяє інформації, пов'язаній з Уханьским інститутом вірусології у Китаї. Документ вказує на «потенційний зв'язок» між дослідженнями, що проводилися там, і спалахом COVID-19, який ВООЗ оголосила пандемією 11 березня 2020 року.

Американські розвідслужби розходяться в думках про те, чи мав місце лабораторний витік вірусу, чи він перейшов від тварин до людини.

На думку експертів, правда про походження пандемії коронавірусу, який забрав життя більше мільйона американців, стане відома в кращому разі через багато років, а може залишиться таємницею назавжди.

Законопроект, внесений республіканським сенатором Джошем Хоулі, раніше вже схвалив Сенат США.

У разі підписання Байденом протягом 90 днів має бути розсекречена, як сказано в документі, «будь-яка інформація, що стосується потенційних зв'язків між Уханьським інститутом вірусології та походженням коронавірусної хвороби».

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті