США розглядають варіанти постачання Україні зброї великої дальності замість ATACMS - генерал Міллі

США не постачають Україні ракети великої дальності ATACMS, а натомість розглядають інші варіанти, які дозволять українським військовим збільшити радіус дії на полі бою. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі в інтерв'ю виданню Defense One, - повідомляє Бі-бі-сі.

Ракета ATACMS має радіус дії близько 300 км, що набагато більше, ніж будь-яка інша система, яку США досі постачали Україні. За словами високопоставленого генерала, США мають відносно мало ATACMS і американські збройні сили повинні підтримувати запаси таких важливих озброєнь. Але є й інші системи, які можуть діяти у такому ж діапазоні.

"Є, наприклад, безпілотники. Британці мають пару систем", - сказав Міллі.

Крім того, як сказав Міллі, військовий конфлікт на території України виявив "неймовірні темпи споживання звичайних боєприпасів", і зараз США переглядають оцінки потреб у них на випадок великої війни.

На сьогодні у США достатньо боєприпасів, але оборонно-промисловий комплекс працюватиме над розширенням своїх потужностей упродовж кількох років, повідомив генерал.

"Якщо ви берете участь у серйозній війні між великими державами, - сказав Міллі, - не треба недооцінювати кількість боєприпасів, яка вам знадобиться".

Як повідомлялося, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний обговорив із верховним головнокомандувачем Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі Крістофером Каволі постачання Україні озброєння, техніки та боєприпасів.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті