США звинуватили росію у спробах залякування ООН

Сполучені Штати звинуватили росію у спробах залякування ООН та уникнення відповідальності разом з Іраном за порушення резолюції 2231 Радбезу через застосування іранських дронів для ударів по цивільних об’єктах в Україні. Про це заявив заступник постпреда США Роберт Вуд під час засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє "Укрінформ" 27 жовтня.

"Зараз ми бачимо, що росія знову погрожує ООН з причин, які очевидні всім: росія прагне відвернути увагу та заплутати світ", - йдеться у заяві.

РФ намагається всіляко заблокувати початок розслідування під егідою генсека ООН щодо порушень резолюції 2231, де йдеться, зокрема, про заборону для Ірану брати участь у торгівлі або передачі зброї, у тому числі БПЛА. Іран порушив вимоги резолюції, коли передав бойові безпілотники росії, а РФ – коли придбала цю зброю та застосувала її по мирних цілях в Україні.

Тепер, щоб відвернути увагу світу від своїх зловмисних дій, російська делегація звинувачує США та інші країни, які ініціюють розслідування, в порушенні статті 100 Статуту ООН. З російського боку лунає риторика, ніби США намагаються нав’язати генсеку ООН свою волю.

"У статті 100 вказується, що генеральний секретар ООН і персонал Секретаріату не повинні запитувати або отримувати вказівки від будь-якого уряду чи влади. Прохання США та інших членів Ради не є інструкціями, вони ідентичні будь-яким іншим проханням про реагування й застосування відповідних заходів, які можуть спрямовувати держави-члени генсеку ООН", - підкреслив Вуд.

Він зауважив, що це є широко вживана практика, якою користувалася неодноразово й сама росія у закликах щодо проведення розслідувань ООН.

У цьому контексті він закликав інші країни та секретаріат ООН не піддаватися погрозам росії.

"Якщо генсек вирішить не проводити розслідування щодо порушення резолюції 2231, це призведе до великих проблем. Це спричинить підрив процесу виконання резолюцій Ради Безпеки та надасть усім країнам, включно з росією, можливість ухилятися від зобов’язань, накладених РБ ООН",- заявив представник США.

Як раніше повідомлялося, російське МЗС видало фото 10-річної давності зі Словенії як "доказ підготовки" Україною "брудної бомби".

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті