США нададуть Україні експериментальну зброю для боротьби з іранськими та китайськими дронами - ЗМІ

США відправлять Україні експериментальну зброю для боротьби з іранськими та китайськими дронами. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на американське видання Defence One та представників державної підрядної компанії SAIC.

4 квітня Пентагон оголосив про постачання Україні нового пакета військової допомоги. До нього увійшли системи озброєння, які в США назвали "10 мобільними ракетними комплексами антиБПЛА з лазерним наведенням".

Постачання відбулося після конкурсу, проведеного армією США в січні для закупівель системи проти іранських БПЛА Shahed-136.

За даними джерела видання в SAIC, компанія має відправити в Україну 10 антидронових комплексів, вартість кожного з них не перевищує $30 тис., тоді як Україна змушена використовувати для боротьби з безпілотниками ракети вартістю до $500 тис. кожна.

"Росія використовувала "Шахед-136" для нападу не лише на українські військові сили, а й на достатню кількість цивільної інфраструктури, щоб призвести до відключення світла в усій обложеній країні. Україна збила багато безпілотників іранського виробництва, які коштували близько $20 тис. за штуку, але іноді змушена використовувати для цього ракети протиповітряної оборони вартістю $500 тис.", - пише видання.

Як повідомляється, система також включає кулеметну установку M240 і систему електронної боротьби, яка може взяти під контроль комерційний дрон, включно з будь-якою системою DJI, яка не працює з розширеним шифруванням.

За даними компанії, під час випробування система виявила безпілотник на відстані понад шість миль і вразила його на відстані трьох миль, що набагато більше, ніж вимагає армія - 1,2 милі.

Нагадаємо, Пентагон уклав контракт на $27,1 млн на танки Abrams для України. 

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті