США і Європа шукають юридичні підстави для передачі Україні $300 млрд російських активів

США та європейські партнери вивчають,  які є правові підстави для використання заморожених $300 млрд російських активів для відновлення України. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкена у ході дискусії у Техаському університеті 4 жовтня.

"На мою думку, якщо ти щось зламав, то плати. І тому росіяни, зламавши це, повинні за це заплатити. І одним із способів зробити це було б використання цих активів. Ми маємо переконатися, що для цього є правова база. І, як я вже сказав, оскільки більшість активів знаходиться в Європі, європейці також повинні бути переконані, що для цього є підстави", - зазначив Блінкен.

За словами держсекретаря США, сума активів – близько 300 мільярдів доларів.

Держсекретар США вважає, що якщо дозволити росії робити те, що вона робить з Україною без покарання, це дасть сигнал в усьому світі країнам, які мають намір почати агресію, що їм це зійде з рук.

"Це відкриття скриньки Пандори з конфліктами. Нікому не буде добре в цьому світі, світі конфлікту й агресії", - додав Блінкен.

Як повідомлялось раніше, уряд США передав для ЗСУ мільйон набоїв, конфіскованих у Ірану.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті