США хочуть схилити РФ до мирних переговорів на умовах України до кінця 2024 року

США прагнуть змусити росію піти на переговори з Україною на умовах, вигідних для Києва, протягом 2024 року. Про це повідомив перший заступник помічника президента США з національної безпеки Джонатан Файнер під час свого виступу на форумі Аспенського інституту 7 грудня.

"Це дуже складний стратегічний вибір. Не знаю, що в кінцевому рахунку вирішать росіяни. Але таку дилему ми б хотіли для них створити", - сказав Файнер, маючи на увазі, що Вашингтон планує підштовхнути Москву до вибору: сісти за стіл переговорів або "... мати справу з сильнішою Україною, яка спирається на потужнішу промислову базу в США та Європі" і здатна піти в наступ.

Файнер зазначив, що для цього США і ЄС мають намір наростити свої обсяги виробництва зброї і допомогти зробити це Україні.

"Ми опинимося через рік-півтора на набагато міцнішому фундаменті, ніж зараз", - сказав представник Білого дому.

Він підкреслив, що Україна, яка "посилилася", опиниться в змозі знову піти в наступ, і тоді налякана Москва піде на переговори, спираючись "... на Статут ООН у частині суверенітету і територіальної цілісності країни".

Раніше повідомлялося, що Байден готовий піти "на значні поступки" республіканцям, щоб розблокувати допомогу Україні.

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті