США хочуть отримати швидкий тактичний результат: політолог Ігор Чаленко прокоментував переговорний процес

"Об'єктивно, ми просуваємося вперед, але є одне зауваження. З боку Заходу намагаються показати, що це дійсносаме завершення війни, тільки з деякими уточненнями. Ми дуже обережно йдемо цим шляхом, оскільки ситуація виглядає як хід по мінному полю, адже існує низка критичних і болючих питань", - розказав в коментарі "ОстроВу" політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

За його словами, мова йде про можливе визнання американцями російської приналежності Криму, а також питання НАТО і того, як далі буде використовуватися ЗАЕС.

"Ці нібито компромісні рішення виглядають як певна поступка РФ. Це є найбільшою проблемою на даний момент, оскільки ми не бачимо, що є прикладні шляхи щодо зближення перемовних позицій", - зазначив Ігор Чаленко.

Політолог підкреслив, що українська переговорна група зараз стикається з великими труднощами.

"Нас намагаються показати як країну, яка не є договороздатною. Саме тому форсували тему угоди про мінерали. Але, як не дивно, ми все ведемо в наш бік. Ми показали, що ми надійні партнери, і я думаю, що цей кейс може бути закрито до кінця тижня", - сказав він.

"Що стосується пропозицій Сполучених Штатів, вони полягають у тому, що США беруть на себе роль Понтія Пілата. Так чи інакше вони умивають руки. Вони намагаються нас поставити перед фактом: або ми приймаємо компроміс, озвучений на зустрічі в Парижі, або США повністю виходять із дипломатичного процесу. Але США в будь-якому випадку будуть зменшувати свою присутність в темі війни. Тому питання є вкрай важким: з одного боку, ми маємо показувати конструктивність, але не виходити за межі наших червоних ліній", - зазначив Ігор Чаленко.

За його словами, нам не забезпечують ті гарантії безпеки, які дійсно могли б унеможливити подальший наступ росіян, а тема сил стримування — це лише один із елементів гарантій безпеки, і самостійно він не буде працювати.

"Нинішні пропозиції не сприймаються в комплексі, і найгірше те, що вони не засвідчують довгострокового миру. Більшість цих пропозицій полягає в забезпеченні режиму припинення вогню. США готові піти на компроміс у кримській темі, яка є стратегічно важливою, щоб отримати швидкий тактичний результат перед 100 днями інавгурації Трампа. Чесно кажучи, це абсолютно не порівнювані за масштабами речі, і подібні пропозиції викликають величезну стурбованість", - резюмував політолог.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Всі статті