США хочуть отримати швидкий тактичний результат: політолог Ігор Чаленко прокоментував переговорний процес

"Об'єктивно, ми просуваємося вперед, але є одне зауваження. З боку Заходу намагаються показати, що це дійсносаме завершення війни, тільки з деякими уточненнями. Ми дуже обережно йдемо цим шляхом, оскільки ситуація виглядає як хід по мінному полю, адже існує низка критичних і болючих питань", - розказав в коментарі "ОстроВу" політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

За його словами, мова йде про можливе визнання американцями російської приналежності Криму, а також питання НАТО і того, як далі буде використовуватися ЗАЕС.

"Ці нібито компромісні рішення виглядають як певна поступка РФ. Це є найбільшою проблемою на даний момент, оскільки ми не бачимо, що є прикладні шляхи щодо зближення перемовних позицій", - зазначив Ігор Чаленко.

Політолог підкреслив, що українська переговорна група зараз стикається з великими труднощами.

"Нас намагаються показати як країну, яка не є договороздатною. Саме тому форсували тему угоди про мінерали. Але, як не дивно, ми все ведемо в наш бік. Ми показали, що ми надійні партнери, і я думаю, що цей кейс може бути закрито до кінця тижня", - сказав він.

"Що стосується пропозицій Сполучених Штатів, вони полягають у тому, що США беруть на себе роль Понтія Пілата. Так чи інакше вони умивають руки. Вони намагаються нас поставити перед фактом: або ми приймаємо компроміс, озвучений на зустрічі в Парижі, або США повністю виходять із дипломатичного процесу. Але США в будь-якому випадку будуть зменшувати свою присутність в темі війни. Тому питання є вкрай важким: з одного боку, ми маємо показувати конструктивність, але не виходити за межі наших червоних ліній", - зазначив Ігор Чаленко.

За його словами, нам не забезпечують ті гарантії безпеки, які дійсно могли б унеможливити подальший наступ росіян, а тема сил стримування — це лише один із елементів гарантій безпеки, і самостійно він не буде працювати.

"Нинішні пропозиції не сприймаються в комплексі, і найгірше те, що вони не засвідчують довгострокового миру. Більшість цих пропозицій полягає в забезпеченні режиму припинення вогню. США готові піти на компроміс у кримській темі, яка є стратегічно важливою, щоб отримати швидкий тактичний результат перед 100 днями інавгурації Трампа. Чесно кажучи, це абсолютно не порівнювані за масштабами речі, і подібні пропозиції викликають величезну стурбованість", - резюмував політолог.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
15.07.2025
10:03

Начальник Луганської ОВА Олексій Харченко: про (не)можливість працювати з податковими Луганщини, (не)доцільність роботи адміністрацій та житло для ВПО

Зараз є наратив про існування чотирьох з половиною мільйонів ВПО. Звичайно, неможливо – причому жодній країні світу – забезпечити житлом чотири з половиною мільйони своїх громадян.
Донбас
13.07.2025
17:27

Пропагандисти красиво брешуть, що вбитий росіянами регіон повертається до життя. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно імітували процес відродження життя на руїнах "звільнених" російськими окупантами територіях, видавали бажане за дійсне і цитували місцевих жителів, які дякували Росії за те, що "жити стало цікавіше,...
Світ
09.07.2025
14:00

«Уявіть, якщо таліби теж захочуть на СВО». Російські ЗМІ про Україну

Можливо, Трамп думав, що зараз він махне чарівною паличкою і все - війська встануть, почнуться мирні переговори. Але реальність така, що якщо так станеться, то відразу ж почнеться накачування України новим озброєнням для продовження війни.
Всі статті