США готові офіційно оголосити про постачання в Україну танків "M1 Abrams"

США готуються до офіційного оголошення про постачання в Україну танків "М1 Абрамс" (M1 Abrams) американського виробництва. Цю інформацію у розмові з кореспондентом "Голосу Америки" 24 січня підтвердив представник адміністрації Джо Байдена.

Найімовірніше, танки будуть закуплені в рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), а це означає, що їх буде взято не з арсеналу Пентагону, додало джерело.

Два джерела в адміністрації також повідомили про це агенцію «Рейтер». Рішення було прийнято лише через кілька днів після того, як Вашингтон заперечив відправлення «Абрамсов», незважаючи на прохання Києва та тиск, чинений на Берлін, з вимогою відправити в Україну бойові танки «Леопард» німецького виробництва, наголошується у повідомленні.

Офіційні особи, які спілкувалися з журналістами на умовах анонімності, заявили, що оголошення може бути зроблене вже в середу, 25 січня.

Україна заявляє, що західні бойові танки, оснащені важкою бронею, забезпечать її військам велику мобільність та захист перед новим російським наступом, який Київ очікує найближчим часом. Нові танки також можуть допомогти Україні повернути собі частину території, окупованої Москвою.

Як повідомлялося, Україна може отримати 30 танків Abrams.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті