США готові офіційно оголосити про постачання в Україну танків "M1 Abrams"

США готуються до офіційного оголошення про постачання в Україну танків "М1 Абрамс" (M1 Abrams) американського виробництва. Цю інформацію у розмові з кореспондентом "Голосу Америки" 24 січня підтвердив представник адміністрації Джо Байдена.

Найімовірніше, танки будуть закуплені в рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), а це означає, що їх буде взято не з арсеналу Пентагону, додало джерело.

Два джерела в адміністрації також повідомили про це агенцію «Рейтер». Рішення було прийнято лише через кілька днів після того, як Вашингтон заперечив відправлення «Абрамсов», незважаючи на прохання Києва та тиск, чинений на Берлін, з вимогою відправити в Україну бойові танки «Леопард» німецького виробництва, наголошується у повідомленні.

Офіційні особи, які спілкувалися з журналістами на умовах анонімності, заявили, що оголошення може бути зроблене вже в середу, 25 січня.

Україна заявляє, що західні бойові танки, оснащені важкою бронею, забезпечать її військам велику мобільність та захист перед новим російським наступом, який Київ очікує найближчим часом. Нові танки також можуть допомогти Україні повернути собі частину території, окупованої Москвою.

Як повідомлялося, Україна може отримати 30 танків Abrams.

Статті

Луганськ
02.02.2023
12:01

«…На нашу улицу в три дома…». Луганський щоденник

Загалом, якщо так розібратися, за ці роки після 2014-го до нас приходили тричі з розпитуваннями про найближчих сусідів. Де, чим живуть, яких поглядів, чому в Україні. Про трьох сусідів з однієї вулиці, де й будинків-то - вистачить пальців...
Країна
01.02.2023
12:16

Владислав Селезньов: Чи буде путінська армія намагатись наступати? Так, очевидно. Чи буде він це робити зараз? – Ні!

Справа в тому, що неподалік Вугледару знаходяться артилерійські позиції ЗСУ, які мають можливість тримати під вогневим контролем залізничну колію від Волновахи у бік Мелітополя. Російські вояки розраховують на цю залізничну колію, щоб забезпечити...
Країна
31.01.2023
16:33

«Сакральна дупа», або Хто і навіщо хотів убити в Донецьку Рогозіна

Характер руйнувань будівлі чітко вказує, що то був калібр 120 мм, а не 155 мм. Тут не обов'язково бути експертом. Тепер спробуємо зрозуміти мотиви та можливості тих, хто може бути зацікавлений у замаху на екс-«космонавта
Всі статті