"Справу закрито". У Чехії однокласники вибачилися за образи маленької українки

У Чехії залагодили інцидент зі знущаннями над малолітньою українською дівчинкою з боку її однокласників у школі в місті Опочно. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що про знущання стало відомо після публікації відео в соціальних мережах, інцидент засудили десятки людей, включно з міністром внутрішніх справ Чехії Вітом Ракушаном і колишнім послом України в Празі Євгеном Перебийнісом.

"Цей інцидент, без перебільшення, шокував небайдуже чеське суспільство, включно з українцями в Чехії, які змушені залишатися в цій гостинній країні у важкий для їхньої батьківщини час. Того дня, коли ми дізналися про цей випадок, ми опублікували в соціальних мережах їхню реакцію і ставлення до інциденту, а також негайно зв'язалися з матір'ю Поліни, керівництвом школи, а також із керівництвом Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки", - прокоментував ситуацію повірений у справах України в Чехії Віталій Усатий.

Як повідомив адвокат Петр Німець, який запропонував родині школярки допомогу, інцидент уже залагоджено. Однолітки вибачилися перед українською дівчинкою. Як сказав юрист, їхні дії були "дитячою дурістю".

Після того, як відео зі знущаннями опублікували в соціальній мережі Twitter, що зробила мама дитини, справою зайнялися адвокати і керівництво школи, де навчалася дівчинка. На відео видно, як однолітки били дівчинку, ображали, плювали їй в обличчя, виголошували нецензурні лайки на адресу України і вихваляли росію.

Через день після публікації відео та втручання юристів і шкільної адміністрації адвокат Петро Німець повідомив: "Хлопчики вибачилися, і, судячи із зустрічі з батьками, це не те, що діти почули вдома і підхопили. Це була просто дитяча дурість, яка, сподіваюся, більше не повториться. У хлопчиків є й українські друзі. У школі існує система боротьби зі знущаннями, яка спрацювала. Усі батьки до нас прислухалися. Я також дуже вдячний посольству України в Чехії, яке надало велику підтримку матері та дівчинці. Справу закрито".

Статті

Луганськ
04.10.2023
10:12

Безсоння. Луганський щоденник

За вечерею я чую їхню розмову з бабусею: «Путін – найкраща людина на землі». І я слухаю їх мовчки, тому що в цей кумедний діалог ніяк не вписуються наші пенсійні справи, тривоги, моє чортове безсоння, подорожчання – ЧЕРГОВЕ – бензину...
Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Всі статті