Справа Надії Савченко перебуває на розгляді суду. Сама екс-нардепка на військовій службі

Справа щодо колишньої народної депутатки Надії Савченко та Володимира Рубана нині перебуває на розгляді суду. Їх підозрюють, зокрема, в організації теракту. Про це Офіс генпрокурора повідомив у відповідь на запит hromadske.

Видання нагадало,  що раніше Савченко повідомила, що Броварський міський районний суд 29 листопада 2021 року повернув прокурору справу щодо неї та Рубана через необґрунтованість звинувачення. Водночас Офіс генпрокурора відповів журналістам, що згодом цю ухвалу скасовував Київський апеляційний суд.

«Нині акт за обвинуваченням Р. та С. перебуває на розгляді у Броварському міськрайонному суді Київської області», — йдеться у відповіді.

Видання також пише, що весною 2022 року Надія Савченко та її сестра Віра були призвані на військову службу, йдеться в ухвалах Бориспільського міськрайонного суду. Так, торік у травні суд призупинив розгляд справи Надії та Віри Савченко за підозрою в підробці COVID-сертифікатів до їхнього звільнення зі служби.

Так, у матеріалах справи йдеться, що наказом командира від 24 лютого 2022 року колишню депутатку, яка є старшою лейтенанткою запасу, зарахували в розпорядження командира військової частини. Свій Facebook вона не оновлювала з січня, до цього публікувала відео у військовій формі.

Її сестра Віра теж навесні була призвана на службу, випливає з ухвали суду.

Нагадаємо, колишній народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті