Спецпосланець Трампа анонсував на 23 березня новий раунд мирних переговорів у Джидді

Спеціальний посланець президента США Дональда Трампа з питань Близького Сходу Стів Віткофф повідомив, що 23 березня в місті Джидда (Саудівська Аравія) продовжаться переговори щодо припинення вогню. Про це  Віткофф заявив в інтерв'ю Fox News, повідомляє "УП".

За його словами, з американської сторони до Саудівської Аравії знову вирушать державний секретар США Марко Рубіо та радник президента Трампа з національної безпеки Майк Волц.

Основна тема зустрічі – деталізація домовленостей, зокрема щодо 30-денного припинення вогню.

Відповідаючи на питання про припинення обстрілів енергетичної інфраструктури та цілей в акваторії Чорного моря, Віткофф сказав, що "росіяни зараз погоджуються на обидва ці аспекти". 

"Я дуже сподіваюся, що українці також погодяться на це", – сказав Віткофф.

"У нас, звичайно, є деякі деталі, які потрібно обговорити, але це почнеться в неділю у Джидді і ми проведемо гарну розмову, щоб досягти позитивних результатів", - заявив спецпосланець Трампа

Він додав, що запропоноване США 30-денне припинення вогню має охоплювати "енергетику та інфраструктуру в цілому".

Нагадаємо, раніше Віткофф повідомив про позитив у переговорах і анонсував дзвінок Трампа Путіну. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Всі статті