"Спецдесант" до США: ЗМІ пишуть, що Банкова відряджає депутатів вибудовувати стосунки з республіканцями

Декілька груп українських посадовців, ветеранів та дітей їдуть в турне різними американськими штатами, аби просувати українські інтереси. Про це повідомило декілька джерел NV в Америці і в Україні.

Цього тижня Офіс президента відправляє до США декілька груп народних депутатів України, урядовців, ветеранів та дітей, які постраждали від російської агресії. Вперше за півтора року повномасштабної війни це будуть візити різними штатами. Одна з цілей подібного «десанту» — вибудовування стосунків з республіканською партію, особливо з його консервативним крилом, — умовною групою Дональда Трампа.

«Єрмак після свого останнього візиту до США вирішив відправити таку делегацію різними штатами, здебільшого „республіканським“, не у Вашингтон, як зазвичай», — пояснило джерело в американському політикумі.

Делегація, за словами цього співрозмовника редакції, проводитиме інформаційну роботу щодо того, що відбувається в Україні, буде адвокатувати питання виділення додаткової допомоги Україні, розгляд якої наразі фактично застряг в Конгресі.

«У Штатах візитом займатиметься [посол України в США] Оксана Маркарова», — зазначає джерело видання серед українських політиків.

У коментарі NV візит і його цілі підтвердила народна депутатка від СН Марія Мезенцева. «Коло питань візиту дуже широке», — прокоментувала депутатка, яка також буде у делегації.

«Головне, що хочуть почути представники обидвох партій в Америці, але більше республіканці: зрозумілу стратегію того, що буде робити далі Україна, план військових дій, і, звичайно, об'єднаний зрозумілий план між політичним і військовим керівництвом», — зазначив на умовах анонімності співрозмовник NV в оточенні одного з конгресменів-республіканців.

В ОП на запит редакції щодо відряджання делегації до США повідомили, що питання закордонних візитів вони не коментують з міркувань безпеки.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті