Соціальне житло для переселенців: чому чутки про "відбирання квартир" для ВПО є маніпуляцією. Деталі про новий закон

"Міністерство розвитку громад та міжнародна організація Habitat for Humanity запускають стратегічний проєкт зі створення фонду доступного та соціального житла в Україні. Ініціатива спрямована на виявлення вільних об’єктів нерухомості, які після реконструкції стануть оселями для внутрішньо переміщених осіб та вразливих категорій населення. Партнерство має на меті розробити дієві фінансові та управлінські моделі для системного вирішення житлової кризи." - повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Деякі медіа почали поширювати маніпулятивні тези: "квартири українців, котрі давно ними не користуються, будуть передавати для ВПО".

Проєкт базується на діючому законодавстві (Закон №4080) і стане фундаментом для розробки нового закону про соціальне житло. Головний акцент робиться на інвентаризації та оцінці об’єктів державної та комунальної власності, що наразі не використовуються за призначенням. Це дозволить перетворити порожні адміністративні чи технічні будівлі на сучасний житловий фонд, масштабуючи перевірені підходи на національний рівень.

Важливою частиною ініціативи є чітке розмежування власності: програма не передбачає вилучення приватного майна громадян. Мова йде виключно про державну та комунальну нерухомість, а також об’єкти (квартири чи будинки), що офіційно не мають жодного законного спадкоємця. Такий підхід дозволяє використовувати занедбані ресурси громад без порушення прав власності фізичних осіб.

Як повідомляється, в Україні буде діяти нова житлова політика: Зеленський підписав закон.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
13.04.2026
16:00

"За словом релокований нічого не стоїть": як (не)прийняті політичні рішення впливають на громади без територій

...Про жодне місцеве самоврядування на Луганщині ми вже не говоримо. У нас немає жодної ради, місцеве самоврядування на Луганщині поставлене на паузу. І ще важливо те, що зараз в Україні немає жодної військово-цивільної адміністрації.
Донбас
12.04.2026
17:47

Дванадцять втрачених років, або «Ми все про…» Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знову працювали в режимі «свята, яке завжди з тобою». Цього разу «ДНР» і «ЛНР» відзначали чергову річницю «проголошення» фейкових «народних республік». Завдання у місцевих пропагандистів одне — переконувати...
Світ
10.04.2026
17:10

Вибори в Угорщині. Країну чекає «Майдан»?

Президент Володимир Зеленський поряд із російським диктатором Путіним є одним із найненависніших політиків у країні. Тож чи справді Мадьяр у разі перемоги продемонструє кардинальний відхід від стилю Орбана – покаже час.
Всі статті