Понад 700 найманців: у мережі дали список громадян Білорусі, які воюють проти України 

«У нашому циклі публікацій списків іноземних найманців із країн ОДКБ, які воюють на боці РФ, черга дійшла до Білорусі», - ідеться 28 квітня в повідомленні проєкту “Хочу жити” (держпроєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими щодо добровільної здачі в полон).

Зазначається, що згідно з отриманими проєктом даними, на початок 2025 року, у складі окупаційної російської армії налічувалося щонайменше 742 найманці з паспортом Республіки Білорусь.

«Знову обмовимося: до списку, звичайно ж, потрапили далеко не всі. З огляду на наявність громадян РБ, які також мають російський паспорт, і не враховуються як «легіонери», реальна кількість білорусів, які воюють проти України, цілком може бути рекордною», - ідеться в повідомленні.

Також фахівці проєкту вказують, що якщо для інших країн-донорів найманців вирішальним мотиваційним чинником була бідність, то у випадку з громадянами Білорусі йдеться радше про ідеологічну складову.

«Ні для кого не секрет, що білоруське суспільство, по суті, живе в єдиному інформаційному просторі з РФ, тому мужики охоче вірять у казки пропагандистів про «нацистів в Україні» і воюють за «спільне радянське минуле». Не зупиняє їх навіть перспектива отримати до 15 років позбавлення волі за найманство згідно з КК РБ», - йдеться в тексті повідомлення.

Також очевидно, що участь громадян Білорусі у війні на боці Росії відбувається за мовчазної згоди диктатора Олександра Лукашенка. Тільки за даними проєкту, громадян Білорусі, які воювали на боці РФ, загинуло щонайменше 96.

«Якщо ви потрапили в м'ясорубку в Україні - звертайтеся в проєкт «Хочу жити». Тут вам допоможуть», - підсумували в проєкті.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.02.2026
15:30

Реквієм за вугільною промисловістю Донбасу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу разом із московськими чиновниками, відрядженими Кремлем для керівництва «молодими республіками», та місцевими зрадниками імітували небувалі «успіхи» в розвитку економіки та обіцяли ще більш «вражаючі»...
Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Всі статті