Словаччина готова передати Україні 10 з 11 своїх винищувачів МіГ-29

Словаччина готова передати Україні більшість своїх винищувачів МіГ-29 радянського виробництва. Про це 1 березня повідомляє Associated Press із посиланням на міністра оборони країни Ярослав Надь.

"Ми більше ніколи не використовуватимемо МіГи. У них немає для нас реальної цінності. Якщо ми віддамо їх Україні, вони допоможуть врятувати чиєсь життя", - заявив міністр оборони Словаччини.

Йдеться про передачу 10 винищувачів четвертого покоління. Загалом у Словаччині 11 таких літаків, але один із них уже зарезервований для словацького авіаційного музею, який знаходиться на етапі формування експозиції.

Словацька армія припинила експлуатацію радянських винищувачів влітку 2022 року через брак запчастин та спеціалістів з технічного обслуговування. Остаточне рішення про передачу літаків очікується протягом кількох днів або тижнів.

Якщо Словаччина передасть українським військовим винищувачам, вона стане першим членом НАТО, який поставив Україні бойові літаки.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Великобританії Бен Уоллес заявив, що країни НАТО розглядають передачу Україні винищувачів.

Статті

Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Всі статті