Словаччина готова передати Україні 10 з 11 своїх винищувачів МіГ-29

Словаччина готова передати Україні більшість своїх винищувачів МіГ-29 радянського виробництва. Про це 1 березня повідомляє Associated Press із посиланням на міністра оборони країни Ярослав Надь.

"Ми більше ніколи не використовуватимемо МіГи. У них немає для нас реальної цінності. Якщо ми віддамо їх Україні, вони допоможуть врятувати чиєсь життя", - заявив міністр оборони Словаччини.

Йдеться про передачу 10 винищувачів четвертого покоління. Загалом у Словаччині 11 таких літаків, але один із них уже зарезервований для словацького авіаційного музею, який знаходиться на етапі формування експозиції.

Словацька армія припинила експлуатацію радянських винищувачів влітку 2022 року через брак запчастин та спеціалістів з технічного обслуговування. Остаточне рішення про передачу літаків очікується протягом кількох днів або тижнів.

Якщо Словаччина передасть українським військовим винищувачам, вона стане першим членом НАТО, який поставив Україні бойові літаки.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Великобританії Бен Уоллес заявив, що країни НАТО розглядають передачу Україні винищувачів.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті