Скеровано до суду 12 кримінальних проваджень проти "донецьких" журналістів-колаборантів - СБУ

У Донецькій області СБУ повідомила про підозру 19 журналістам, які співпрацюють з російськими окупантами і переховуються в «ДНР». Про це на брифінгу сказала керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, - повідомляє Укрінформ.

«Протягом 2023-2024 років слідчі нашого управління повідомили про підозру 19 журналістам, які співпрацюють з окупантами та створюють пропагандистські матеріали на захоплених територіях… Всі ці журналісти зараз переховуються на окупованій території Донецької області, і вони оголошені у розшук», - сказала Прищепа.

Вона зазначила, що проти цих журналістів 12 кримінальних проваджень були вже скеровані до суду для розгляду по суті.

Зокрема Прищепа розповіла, що днями працівники Служби безпеки задокументували діяльність ворожої пропагандистки, яка здійснює медійну підтримку агресії РФ проти України, поширює антиукраїнські фейки, пропагує війну та виправдовує злочини загарбників. Зловмисницею є кореспондентка і телеведуча Харцизького телевізійного каналу «Сфера».

За словами Прищепи, у липні 2022 року ця дівчина влаштувалась до ворожого медіа і активно висвітлює свою співпрацю з державою агресором та незаконними збройними формуваннями.

Так звана журналістка ще з 2014 року вже висловлювала свої проросійські погляди й підтримувала окупаційний режим. На той час вона працювала кореспондентом газети «Макіївський робочий» і розповсюджувала прокремлівські наративи за вказівкою загарбників. Вона публікувала неправдиву інформацію про нібито обстріли Харцизька підрозділами Збройних сил України, пропагувала діяльність окупаційних адміністрацій та дискредитувала українську владу.

«Співробітники спецслужби зібрали значний масив доказової бази і повідомили їй про підозру за ч.6 статті 111 *1 (Здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором або його окупаційною адміністрацією)», - констатувала Прищепа.

Вона також повідомила, що подібну підозру отримала головний редактор телеканалу «Юніон», який працює в Донецьку. Вона здійснювала таку ж саму злочинну діяльність і додатково систематично надає інтерв'ю прокремлівським російським телеканалам, де розповідає про обстріли окупованих територій Донецької області начебто з боку ЗСУ.

«До того ж, ви пам'ятаєте, у січні, а таку саму підозру від нас отримали журналісти телепроєктів «Перший республіканський канал ДНР» та «Маріуполь-24». Вони також співпрацюють із державою-агресором і напередодні виборів президента Росії закликали голосувати саме за Путіна», - нагадала представниця СБУ.

Вона заявила, що всі ці журналісти оголошені у розшук.

Як повідомлялося, правоохоронці оголосили підозру колишньому українському музиканту, який, за інформацією слідства, публічно підтримав російське вторгнення і дає концерти на окупованих територіях.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
06.02.2026
09:00

Аналог квартир-студій і нуль копійок з бюджету: місце компактного проживання ВПО від Біловодської громади

По суті, це звичайний одноповерховий будинок на чотири цілком окремі квартири. Для цих квартир спільним є лише коридор – аналог просторого під'їзду, тамбуру.
Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Всі статті