Сім країн ЄС замовили 155-мм боєприпаси в межах плану спільних закупівель

Сім держав-членів Європейського Союзу замовили боєприпаси в межах схеми спільних закупівель ЄС під егідою Європейського оборонного агентства (EDA), спрямованої на надання Україні артилерійських снарядів. Про це, як пише "Європейська правда", агентство повідомило на запит Reuters.

У EDA зазначили, що замовлення стосуються як готових артилерійських снарядів 155-мм калібру, так і їхніх компонентів – наприклад, зарядів і капсулів.

"Сім країн-членів вже розмістили замовлення на 155-мм боєприпаси за прискореною процедурою EDA. Протягом найближчих тижнів і місяців може бути зроблено більше замовлень, наприклад для поповнення запасів держав", – додали у відомстві.

Держави, які розмістять замовлення до кінця вересня, матимуть право подати заявку на відшкодування витрат на закуплені для України боєприпаси з Європейського фонду миру.

Європейське оборонне агентство відмовилося назвати вартість і кількість замовлень, заявивши, що значна частина інформації є конфіденційною, а також держави, які беруть участь у схемі закупівель.

Водночас Міністерство оборони Литви підтвердило Reuters, що країна бере участь у закупівлях.

Як відомо, ЄС надає підтримку країнам-членам у постачанні артилерійських боєприпасів і ракет з національних запасів; агрегуванні попиту і спільній закупівлі 155-мм боєприпасів; а також у нарощуванні виробничих потужностей європейської оборонної промисловості.

Регламент "Акт на підтримку виробництва боєприпасів" (ASAP), розроблений у Європейському Союзі для збільшення виробництва боєприпасів та ракет, набув чинності 23 липня. Нагадаємо, що ASAP є складовою плану Європейського Союзу з забезпечення України мільйоном артилерійських боєприпасів протягом 12 місяців, запропонованим у березні 2022 року.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті