Сі Цзіньпін на зустрічі з Дудою повідомив, що Китай має власний план щодо мирних переговорів по Україні

Голова КНР Сі Цзіньпін на зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою в Пекіні заявив, що Китай прагне мирних переговорів і політичного врегулювання «української кризи», та що його країна діятиме у свій власний спосіб для досягнення такої мети. Про це йдеться в повідомленні МЗС КНР про переговори глав двох держав, - повідомляє Укрінформ.

«Сі Цзіньпін підкреслив, що позиція Китаю стосовно «української кризи» (так у КНР називають війну Росії проти України – прим.) полягає у сприянні мирним переговорам і політичному врегулюванню», - йдеться в повідомленні зовнішньополітичного відомства.

На переконання китайського лідера, зараз необхідно докласти зусиль для запобігання розширенню й посиленню конфлікту, зменшити напруженість та створити умови для мирних переговорів. 

«Китай готовий і надалі відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні «кризи в Україні» у свій власний спосіб та підтримує всі зусилля, які сприяють мирному вирішенню кризи й побудові ефективної і стійкої архітектури європейської безпеки», - цитує лідера країни МЗС.

При цьому Сі зауважив, що Пекін виступає проти критики іншими країнами його «звичайної торгівлі» з Росією, метою чого, за його словами, є дискредитація Китаю.

Статті

Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Країна
18.07.2024
10:37

Розлучення, не виходячи з дому. Як розірвати шлюб на відстані

Судова реформа спростила цю процедуру для громадян. Зараз можна розлучитись або отримати інші судові послуги, не виходячи з дому, через сервіс «Електронний суд».
Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Всі статті