Шольц закликав лідера Китаю вплинути на Путіна, щоби він "нарешті вивів свої війська і припинив жахливу війну" проти України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що він закликав лідера Китаю Сі Цзіньпіна тиснути на Росію, щоб вона припинила її «безглузду» війну в Україні. Після зустрічі з Сі в Пекіні Шольц заявив у соцмережі X, що «слово Китаю має вагу в Росії», - повідомляє сьогодні, 16 квітня, "Радіо Свобода".

«Тому я попросив президента Сі вплинути на Росію, щоб Путін нарешті припинив свою безглузду кампанію, вивів свої війська і припинив цю жахливу війну», – написав він.

Шольц заявив, що домовився з Сі: Китай і Німеччина хочуть «інтенсивно та позитивно» координувати зусилля щодо сприяння проведенню конференції високого рівня в Швейцарії та майбутніх міжнародних мирних конференцій.

Під час переговорів у Китаї Шольц сказав, що «російська агресивна війна проти України та озброєння Росії мають дуже значний негативний вплив на безпеку в Європі», повідомив офіс канцлера.

«Вони безпосередньо зачіпають наші основні інтереси», – сказав канцлер, додавши, що вони «шкодять всьому міжнародному порядку, оскільки порушують принцип Статуту ООН».

Сі, якого цитують китайські державні медіа, знову назвав війну Росії проти України «українською кризою». За його словами, країни повинні зосередитися на «підтримці миру та стабільності та утримуватися від пошуку егоїстичних вигод», а також «остудити ситуацію, а не підливати масла у вогонь».

Китайський лідер також не пообіцяв Шольцу, що візьме участь у мирному саміті в Швейцарії, запланованому на червень. Як повідомляється, він підтримає таку міжнародну конференцію, якщо вона буде визнана як Росією, так і Україною.

Переговори Шольца і Сі тривали понад три години.

Видання нагадує, що хоча Китай заявляє, що є нейтральною стороною в українському конфлікті, його критикують за відмову засудити Москву за її повномасштабне вторгнення в Україну. За останні роки Китай і Росія розширили економічне співробітництво та дипломатичні контакти, а після вторгнення в Україну їх стратегічне партнерство лише посилилося.

Статті

Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Всі статті