Шольц звинуватив росію у брехні через турбіну для Північного потоку

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що росія навмисне зволікає із поверненням відремонтованої турбіни Siemens, аби не відновлювати газопостачання Північним потоком у повному обсязі. Про це повідомляє DW 3 серпня.

За словами Шольца, технічні причини для скорочення постачання російського газу до Німеччини відсутні. Про це канцлер ФРН сказав 3 серпня після огляду турбіни, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді та з середини липня перебуває на заводі компанії Siemens Energy в місті Мюльхайм-ан-дер-Рур.

Шольц звинуватив москву у затягуванні повернення до РФ газової турбіни, яку можна у будь-який час перевезти до росії, оскільки ЄС не прийняв санкцій щодо російського газу і немає підстав, що забороняють її транспортування.

За словами голови Siemens Energy Крістіана Бруха, зараз на компресорній станції Північного потоку працює одна турбіна, а для повного завантаження газогону необхідні п'ять. Він додав, що для транспортування турбіни до РФ необхідна лише відповідна заявка Газпрому.

Своєю чергою Шольц порадив Німеччині готуватися до подальших проблем з постачанням російського газу, навіть якщо турбіна буде перевезена до росії.

Нагадаємо, у червні "Газпром" різко скоротив прокачування газу Північним потоком та пояснив його невчасним поверненням турбіни Siemens після ремонту в Канаді.

Як раніше повідомлялось, "Газпром" зупинив поставки газу до Латвію через "порушення відбору газу".

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті