Шмигаль у Пентагоні: США може вкотре показати своє лідерство, надавши Україні літаки F15 або F16

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в Пентагоні зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном і, подякувавши Америці за лідерство в оборонній підтримці, закликав надати Україні більше зброї, в тому числі винищувачів, - пише Укрінформ.

«США – наш найбільший партнер в плані військової підтримки», - підкреслив глава уряду на початку зустрічі.

Він подякував за виділення зброї для України, яка посилила обороноздатність нашої країни. У цьому зв’язку Шмигаль особливо відзначив надання ЗСУ сучасних систем протиповітряної оборони, танків, артилерії й ракетних систем, а також броньованої техніки. Прем’єр підкреслив, що українські військові підтвердили в боях ефективність переданих США та іншими партнерами озброєнь.

Шмигаль підкреслив, що Україна має досягти перемоги в цій війні. «Але для того, щоби досягти цієї мети скоріше та з меншими втратами, Україна потребуватиме більшої військової підтримки»,- наголосив глава уряду.

Він зазначив, що ЗСУ потрібні більше протиповітряних систем, щоби мінімізувати наслідки російських авіаударів, більше артилерії та боєприпасів.

«Я також прошу переглянути можливість надати Україні (ракетні – ред.) системи більшого радіуса дії», - зауважив прем’єр-міністр.

Для того, щоби краще захищати себе та Європу, Україні потрібно більше важкої зброї та літаків, додав Шмигаль. У цьому контексті він підкреслив, що досягнути переваги допомогли б винищувачі та запросив США приєднатися до коаліції інших країн, які оголосили про передачу Україні бойових літаків.

«Америка може вкотре продемонструвати своє лідерство, надавши Україні літаки F15 або F16», - зауважив Прем’єр.

Шмигаль і Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції, про це Шмигаль написав у Телеграмі.

"Важлива зустріч із міністром оборони США Ллойдом Остіном. Подякував Сполученим Штатам та особисто міністру за потужну військову підтримку, а також зусилля щодо створення Української контактної групи", - зазначив Шмигаль.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті