Сформована нова коаліція наземних засобів протиповітряної оборони для України - Умєров

Міністр оборони Рустем Умєров повідимив результати зустрічі у форматі Рамштайн, до якої долучилися понад 50 країн світу. Про це він пише на ствоїй сторінці у Фейсбуці 22 листопада.

"Потужна зустріч в форматі Рамштайн. До зустрічі Контактної групи з питань оборони України долучилися понад 50 країн. Підтримка України залишається непохитною. Вдячний нашим партнерам, які вже почали оголошувати про нові пакети військової допомоги. Найбільші та найпотужніші анонси лишилися не для розголошення", - пише міністр.

Він також назвав 5 ключових підсумків, про які можна говорити публічно:

1. Важливе досягнення сьогодні: сформовано нову коаліцію наземних засобів протиповітряної оборони (Ground-Based Air Defence). Лідери – Німеччина та Франція. До коаліції увійшли 20 країн. Забезпечення наших міст додатковими ППО – один з пріоритетів на цю зиму.

2. Нідерланди підготували 2 млрд євро на військову допомогу Україні.

3. Лідер ІТ-коаліції – Естонія – надає фінансування на суму пів мільйона доларів на діяльність ІТ-коаліції на додаток до зобов’язань Люксембургу у розмірі 10 мільйонів євро.

4. Велика Британія та Норвегія в рамках Морської коаліції шукатимуть способи ще більше посилити безпеку у Чорному морі.

5. Спільно з колегами в Брюсселі продовжуємо роботу над Дорожньою картою взаємосумісності. З Ллойдом Остіном у Києві два дні тому я говорив про необхідність подального руху України в НАТО.

"Українська армія має відповідати усім критеріям НАТО. Треба змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами", - акцентував Умєров.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський заявив, що захист українського повітряного простору стає сильнішим буквально щомісяця. 

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті