Сеул заявив, шо проконсультується з Україною, якщо полонені північнокорейські солдати захочуть дезертирувати на Південь

Уряд Південної Кореї планує проконсультуватися з Україною щодо передачі північнокорейських солдатів, захоплених Україною, якщо вони захочуть дезертирувати. Про це 14 січня заявило міністерство закордонних справ країни, - пише Yonhap.News.

Речник МЗС Лі Чже Вонг зробив цю заяву під час регулярного прес-брифінгу після нещодавньої заяви президента України Володимира Зеленського про те, що двоє північнокорейських солдатів були захоплені Україною в західній Курській області Росії, коли вони воювали на боці Росії.

На відео, яким пізніше поділився Зеленський, видно, як один з північнокорейських солдатів запитує, чи всі українці хороші люди, і після того, як перекладач відповів йому позитивно, каже: «Я хочу тут жити».

«Оскільки північнокорейські солдати є нашими громадянами згідно з Конституцією, (уряд) планує провести переговори з Україною, якщо вони попросять про дезертирство до Південної Кореї», - сказав речник.

Конституція Південної Кореї визначає весь Корейський півострів як свою територію, фактично визнаючи всіх жителів півострова своїми громадянами.

Речник міністерства, однак, заявив, що жоден з двох захоплених солдатів не висловлював наміру переходити на бік Півдня, додавши, що відповідні органи Південної Кореї наразі підтримують зв'язок з Україною щодо питань, які їх стосуються.

У неділю шпигунське агентство Південної Кореї підтвердило захоплення Україною двох північнокорейських солдатів минулого тижня і пообіцяло тісно співпрацювати з українськими спецслужбами в цьому питанні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті