Сенатори США підтримали під час процедурного голосування законопроєкт про військову допомогу для України та Ізраїлю

Сенатори США підтримали під час процедурного голосування законопроєкт, який передбачає військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, - пише ТК "Дзеркало тижня".

Підтримали законопроєкт 67. Проти — 27. Попереду його остаточний розгляд.

Також видання повідомило, що лідер республіканців у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл звернувся до своїх однопартійців щодо голосування 11 лютого.

«Сенат стикається з випробуванням американського лідерства. Ми не оснащуємо хоробрий народ України, Ізраїлю чи Тайваню летальними засобами для того, щоб отримати похвалу. Ми не зміцнюємо оборону в Індо-Тихоокеанському регіоні, тому що нам це подобається. Ми не використовуємо американську силу легковажно. Ми робимо це тому, що це в наших власних інтересах», – звернувся МакКоннелл до сенаторів. 

Республіканець навів приклад лідерів Японії та Австралії, які допомагають Україні через те, що вони «не наївні» й знають, «що неконтрольована агресія породжує ще більшу».

«І друзі, і вороги уважно стежать за тим, що ми тут говоримо і як ми голосуємо. Тому що американське лідерство має значення. І воно під питанням. Російський деспот хоче бачити Америку ослабленою. Китайський автократ хоче відправити американське лідерство в історію. Іранський режим хоче зруйнувати наш вплив в регіоні і пролити американську кров. Вони говорять про це своїми діями. Робити вигляд, що ми їх не чуємо – не вихід. Час протистояти загрозам, що накопичуються, настав», – заявив МакКоннелл.

Видання нагадало, що низка республіканців, які орієнтуються на колишнього президента США Дональда Трампа, чинять опір пакету підтримки, який передбачає військову допомогу Україні. Багато аналітиків сумніваються, що законопроект, якщо буде проголосований у Сенаті, пройде голосування у Палаті представників. Аналітичний центр Atlantic Council вважає, якщо Сполучені Штати не вживатимуть заходів з надання допомоги Україні в найближчі кілька місяців, настане катастрофа.

Статті

Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Всі статті