СБУ затримала в Одесі російського шпигуна, який хотів балотуватися до Верховної Ради

Служба безпеки затримала в Одесі російського агента, який збирав розвіддані, готував диверсії на території регіону та водночас збирався стати депутатом Верховної Ради України. Про це повідомляє канал СБУ у Телеграм 8 грудня.

"Останній місяць фігурант активно займався "розкруткою" власного образу як потенційного кандидата у народні депутати України. Для цього він вступив до місцевої громадської організації, яка займається питаннями екології, а також розмістив свою політичну рекламу на декількох пасажирських автобусах, що курсують містом", - зазначили у СБУ.

Також повідомляється, що російський агент намагався виявити локації ППО та засобів берегової оборони міста, у тому числі протикорабельних комплексів ЗСУ.

Співробітники СБУ затримали фігуранта "на гарячому" під час виконання ним дорозвідки місцевості поблизу одного з українських об’єктів.

У Службі безпеки повідомили, що під час обшуку за місцем проживання затриманого виявлено мобільний телефон із доказами комунікації з агресором.

Російська спецслужба дистанційно завербувала місцевого мешканця Одеси у жовтні цього року. Тоді ж він отримав оперативний псевдонім "Мазепа".

Згодом ворожий агент написав заяву на вступ до кремлівської партії "єдина росія" і у разі захоплення регіону сподівався увійти до керівної ланки окупаційної адміністрації РФ.

Тепер кандидату-невдахі загрожує довічне ув’язнення.

Як повідомлялось раніше, СБУ затримала херсонця, який допомагав окупантам тікати від контрнаступу ЗСУ.

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті