СБУ затримала російського агента, який готував нову серію російських ударів по Нікопольському району

Служба безпеки України затримала російського агента, який готував нову серію російських ударів по Нікопольському району Дніпропетровської області. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Серед основних цілей ворога були вогневі позиції артилерії Збройних сил України, яка обороняє узбережжя та річкову акваторію прифронтової громади.

Щоб виявити бойові локації українських військ, росіяни задіяли свого агента – 57-річного жителя місцевого селища.

За завданням російської спецслужби фігурант щодня обходив прибережну територію громади, де намагався виявити пункти базування Сил оборони. У разі встановлення таких геолокацій він у месенджері звітував до ФСБ РФ, дотримуючись заходів конспірації – видаляв усі повідомлення після кожного сеансу зв’язку.

За наявними даними, загарбники планували атакувати ці локації зі ствольної та реактивної артилерії, яка перебуває на тимчасово захопленій частині Запорізької області.

У такий спосіб росіяни намагалися взяти під вогневий контроль територію біля Каховського водосховища у районі Нікопольської агломерації.

Контррозвідка СБУ завчасно викрила ці плани ворога і затримала агента, коли той проводив дорозвідку поблизу потенційної цілі.

Також СБУ вжила комплексних заходів для убезпечення позицій ЗСУ.

Під час обшуків у затриманого вилучили мобільні телефони, які він використовував для комунікації з ФСБ.

Також у помешканні зрадника виявлена банківська картка, на яку він отримував грошову винагороду від російської спецслужби.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті