СБУ затримала охоронця російської катівні, який переховувався у ЗСУ

Служба безпеки України затримала проросійського колаборанта, який під час російської окупації Херсона працював охоронцем у російській катівні, а після звільнення міста — мобілізувався до ЗСУ, щоб уникнути покарання. Про це повідомили в СБУ.

За даними правоохоронців, під час окупації Херсона росіяни організували катівню на територію Дар’ївської виправної колонії №10. Фігурант справи підтримав окупантів, за що його поставили охоронцем у тюрмі.

Після звільнення правобережної частини Херсонської області колаборант певний час ховався в обласному центрі, а згодом вирішив мобілізуватися до української армії, намагаючись у такий спосіб уникнути правосуддя, кажуть в СБУ.

Правоохоронці затримали зловмисника й оголосили йому підозру за ч. 7 статті 111-1 Кримінального кодексу України — добровільне обіймання громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території.

Фігуранту загрожує до 15 років ув’язнення. Нині він під вартою.

Як повідомлялося, СБУ затримала в Одесі агента ФСБ, який шпигував за позиціями ППО поблизу Чорного моря

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті