СБУ затримала інформаторок воєнної розвідки РФ, які коригували ворожий вогонь по Покровську

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще двох інформаторок російських спецслужб, які діяли на Донеччині. Про це повідомляє СБУ у Телеграм 15 квітня.

Як повідомляється, зловмисниці розвідували локації Сил оборони та коригували повітряні атаки рашистів.

Найбільше ворога цікавили координати українських військ та маршрути руху важкого озброєння на найгарячішому напрямку фронту – Покровському.

За матеріалами справи, ворожими агентками виявилися мешканки Покровська віком 22 і 24 роки. Спочатку ФСБ завербувала молодшу з них – родичку місцевого священика УПЦ МП – через прокремлівський телеграм-канал та наказала шпигувати за українськими оборонцями.

Згодом ворожа поплічниця отримала завдання залучити до підривної діяльності й інших місцевих мешканців та «завербувала» свою знайому.

Жінки обходити місцевість у районі Покровська та приховано фіксували локації Сил оборони. Зібрані відомості відправляли текстовими та графічними повідомленнями російським кураторам через месенджер.

Після розвідувальних вилазок поблизу східного фронту ФСБ «замовила» агенткам підпал військової автівки.

СБУ затримала інформаторок та вилучила телефони, які вони використовували у розвідувально-підривній діяльності.

Слідчі Служби безпеки повідомили обом фігуранткам про підозру.

Зловмисниці перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років тюрми.

Заходи проводили співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури. 

Як повідомлялося, 15 років тюрми отримав "кріт" російського ГРУ, який коригував ракетні удари по своєму підрозділу ЗСУ.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті