СБУ задокументувала діяльність ще трьох колаборанток з Луганщини, які організовували "вибори путіна"

СБУ викрила трьох колаборанток з Луганської області, які організували фейкові "вибори путіна" у Старобільську, Первомайську та Марківці. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 15 липня.

"СБУ задокументувала діяльність трьох організаторок так званих "выборов президента РФ", незаконно проведених агресором в окупованих містах Луганській області в березні 2024 року", - сказано в повідомленні.

Уточнюється, що під наглядом окупантів влаштуванням "виборів" займалися колишня чиновниця Старобільської РДА, начальниця відділу кадрів Попаснянської районної лікарні та вчителька музики із Марківки.

Від окупаційної влади зловмисниці отримали посади у дільничних та територіальних "виборчих комісіях" та відповідні повноваження. Вони складали списки виборців, видавали та рахували бюлетені, готували протоколи, "накручували" кількість голосів за російського диктатора.

Правопорушницям повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, яка за проведення незаконних виборів на тимчасово окупованій території передбачає до 10 років тюрми та конфіскацію майна. СБУ проводить комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Раніше повідомлялось, що до 9,5 років тюрми засуджено ексчиновницю з Луганщини, яка отримала "керівну посаду" в Новоайдарі і медаль від рашистів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Країна
22.01.2026
10:55

Кадрова ротація воєнного часу: що насправді означають останні призначення у владі

Це найдивніше звільнення. Одні говорять, що це помста за Єрмака, історію з Міндічем, інші – що це прохання Кирила Буданова, бо в них достатньо напружені стосунки (не конфліктні), ще хтось – просто оновлення заради оновлення...
Світ
21.01.2026
10:40

«У визнанні суверенітету РФ над Донбасом нас задовольнить тільки «де-юре». Російські ЗМІ про Україну

Прийнято військово-політичне рішення, що тепер треба вибивати грунт з-під ніг режиму Зеленського і добивати. Треба вводити дезорганізацію не тільки в систему військового управління, а й адміністративно-господарського та соціально-побутового
Всі статті