СБУ заблокувала нові "схеми" для ухилянтів у п'яти регіонах країни

Служба безпеки України ліквідувала ще чотири "схеми" ухилення від мобілізації, які діяли у Києві, Кропивницькому, на Тернопільщині, Закарпатті та Буковині. Про це повідомляє канал СБУ у Телеграм 30 листопада.

"Серед затриманих – столичний власник транспортної компанії, що імітувала міжнародні пасажирські перевезення, та посадовець одного з підрозділів ДСНС у Кіровоградській області. За гроші фігуранти переправляли ухилянтів до країн Євросоюзу на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів", - зазначається у повідомленні.

У СБУ розповіли, що у Києві та на Тернопільщині викрито трьох ділків, які відправляли ухилянтів до країн Євросоюзу як водіїв міжнародних пасажирських рейсів.

Схему організував 48-річний киянин, який придбав на підставну особу транспортне підприємство, а його спільник з Тернопільщини підшукував охочих уникнути мобілізації. Для безперешкодного перетину кордону їхні прізвища заздалегідь вносили до інформаційної системи "Шлях" як водіїв закордонних рейсів.

Ще одна спільниця фігурантів супроводжувала псевдоводіїв до зарубіжного пункту призначання і поверталася в Україну вже за кермом мікроавтобуса.

Також у Кропивницькому затримано посадовця ДСНС, який за хабар пропонував потенційним призовникам працевлаштуватися надзвичайниками, таким чином "гарантуючи" їм "бронь" від мобілізації.

У СБУ повідомили, що на Закарпатті двоє мешканців переправляли ухилянтів до сусідньої європейської країни вплав через прикордонну річку, а на Буковині затримано мешканця Чернівецького району – працівника місцевої будівельної фірми, який після роботи за гроші переводив ухилянтів до ЄС лісовими стежками.

Вартість таких "послуг" становила до 8 тисяч американських доларів.

У СБУ зазначили, що зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Раніше, СБУ викрила нові схеми для ухилянтів у Черкасах, Одесі та на Львівщині.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
24.10.2025
14:00

«Ми живемо як під ковпаком «великого брата». Луганський щоденник

Всі наші дані є взаємоперевіряємими, а поняття «безробітний» вже не існує. Ми здаємо тони довідок на роботу. Про несудимість, про своє психічне здоров'я та сертифікат з наркології... Ми активуємо Держпослуги та прив'язуємо до них електронний...
Країна
23.10.2025
10:35

Заява про неодержання пенсії від РФ: кому це потрібно, як подати і де виникають проблеми

Україна поступово змінює правила виплат пенсій людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Окремим елементом цієї реформи стала вимога для частини пенсіонерів подати заяву про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ.
Світ
22.10.2025
11:19

«Вимальовується абсолютно огидна картина». Російські ЗМІ про Україну

М'який і люб'язний переговірник Віткофф домагається від Росії поступок, а Трамп, бачачи бажання Москви укласти нехай навіть «похабний мир», раз по раз піднімає планку, вимагаючи поступитися більше.
Всі статті