СБУ викрила ще двох "силовиків" з Луганської області на державній зраді й колабораціонізмі

СБУ зібрала доказову базу ще на двох колаборантів - експрокурора й колишнього ДСНСнику з Луганської області. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 3 жовтня.

"СБУ викрила на державній зраді та колабораціонізмі двох ворожих поплічників, які служать ворогу в окупаційних структурах "МВД" та "МЧС". Фігуранти відповідатимуть перед законом за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), ч.7 та ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна", - сказано в повілрмленні. 

Одним із фігурантів є колишній прокурор однієї з окружних прокуратур Луганської області, який в умовах воєнного стану зрадив присязі та перейшов на бік окупантів. Він залишився у захопленому ворогом Новоайдарі та вступив на службу до окупаційної поліції. Встановлено, що експрокурора призначено "начальником штабу" у так званому "ОМВД россии Новоайдарский". Зловмиснику повідомлено про підозру. Триває досудове розслідування, яке проводять слідчі ТУ ДБР, розташованому у м. Краматорську. 

Крім того, слідчі СБУ скерували до суду обвинувальні матеріали щодо колишнього керівника пожежно-рятувального підрозділу ДСНС у Луганській області. Колаборант запропонував рашистам свої послуги й отримав від них посаду начальника "государственной пожарно-спасательной части №29 Станично-Луганского ГПСО МЧС ЛНР". Зрадника оголошено у розшук. 

Раніше повідомлялось, що викрито ексдепутата від ОПЗЖ, який постачає зернову продукцію в "ЛНР". Його спільницю-родичку затримано в Києві.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Всі статті