СБУ викрила підпільні типографії, які друкували фейкові "документи" для ухилянтів

Спільно з Нацполіцією та БЕБ затримано 4-х організаторів підпільних "типографій", які функціонували на Київщині та Прикарпатті. Про це повідомляє СБУ 24 січня.

"Щотижня ділки виготовляли сотні фальшивих документів, зокрема службові посвідчення та медвисновки ВЛК про "погане" здоров’я військовозобов’язаних. Готову продукцію фігуранти пропонували потенційним призовникам, які намагалися ухилитися від мобілізації. Вартість підробки становила від 500 до 5 тис. американських доларів, залежно від виду "документа", – зазначили у СБУ.

Злочинну групу організував мешканець Вінницької області. До незаконної діяльності він залучив 3-х своїх знайомих з Кривого Рогу, Івано-Франківська та Черкас. Один з ділків уже мав судимість за підробку документів.

За попередніми даними, середньомісячний "прибуток" фігурантів становив до 3 млн гривень. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомлялось раніше, прикордонники спіймали ухилянта з Донеччини, який купив трьох "дітей", щоб перетнути кордон як багатодітний батько.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Всі статті