СБУ відкрила справи за незаконні "вибори Путіна" на окупованих територіях Донеччини та Луганщини

СБУ відкрила кримінальні провадження по факту незаконних "виборів" президента РФ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це на брифінгу сказала керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, - повідомляє Укрінформ.

"Одним з напрямків роботи нашого управління є документування "виборів" президента Росії на тимчасово окупованих територіях Донецької області. Наразі у кримінальному провадженні наших слідчих знаходиться два кримінальних провадження стосовно цього факту - одне по Луганській області, одне по Донецькій області. І, зокрема, вже троє осіб на Донеччині отримали свої підозри від СБУ", - сказала Прищепа.

Вона зазначила, що ці підозри "отримали Денис Пушилін, Артем Жога та Володимир Висоцький", які організували проведення цих псевдовиборів на тимчасово окупованій території Донецької області. Там за вказівкою Пушиліна було створено 36 "виборчих територіальних комісій" та 626 "виборчих дільниць".

"Були завезені російські агітатори, які закликали місцевих мешканців голосувати саме за Путіна. Ці "вибори" були проведені у супроводі російських військових, озброєних автоматами. Також місцевих мешканців змушували голосувати шляхом поквартирного обходу", - констатувала Прищепа.

За її словами, ці злочинці навіть організували голосування по "виборах" президента РФ без російського паспорту, бо місцевим мешканцям дозволялося голосувати за українськими паспортами.

"Всі ці фігуранти отримали підозри за ч.5 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність). Наразі триває досудове розслідування за фактом проведення незаконних "виборів" президента Росії на окупованій території України", - підсумувала Прищепа.

Як повідомлялося, Євросоюз ніколи не визнає результати так званих "виборів" президента РФ на тимчасово окупованих територіях України, політичне керівництво РФ та усі причетні до їх організації відповідатимуть за наслідки цих незаконних дій.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті