СБУ в Одесі затримала інформатора "ПВК "Вагнер"

Служба безпеки України в Одесі затримала агента, який зливав дані про розташування ЗСУ до штабу ПВК "Вагнер" та до московського ОМОНу. Про це прес-служба СБУ повідомляє 13 грудня у Telegram.

"Служба безпеки затримала ще одного агента спецслужб РФ внаслідок контрдиверсійних заходів на півдні України. На його телефоні виявлено електронні карти з "цілями" повітряних ударів ворога по українському узбережжю Чорного моря", - повідомили представники відомства.

За даними слідства, зрадником став місцевий житель, якого російські спецслужби завербували після початку повномасштабного вторгнення. Встановлено, що ворожий поплічник збирав розвіддані про бойові позиції ЗСУ на території Одеси.

"Він намагався встановити орієнтовну кількість особового складу, озброєння та військової техніки, залучених на захист прибережної зони обласного центру", - додають у СБУ.

Співробітники спецслужби знайшли контакти зловмисника зі штабом російської приватної військової компанії "Вагнер" та московського ОМОНу. Для збору розвідінформації агент особисто виходив на місцевість, приховано спостерігав за українськими об'єктами та проводив їхню фотофіксацію.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру в частині 2 статті 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, раніше СБУ знешкодила російську агентуру, яка наводила ракети на школи та пологові будинки Донеччини.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
27.06.2025
11:10

Як отримати компенсації за майно, знищене внаслідок бойових дій. Частина 2

У разі, коли ремонтні роботи були частково проведені на дату подання заяви, отримувач компенсації має право подати заяву про надання компенсації за виконаний ремонт щодо завершеної частини ремонтних робіт...
Країна
26.06.2025
09:52

Як отримати компенсації за майно, знищене внаслідок бойових дій. Частина 1

Треба прийняти як факт, що отримати компенсацію за житло й іншу нерухомість для мешканців ВСІЄЇ території Луганщини, значної частини Донеччини та безлічі інших територій України зараз неможливо в принципі.
Світ
25.06.2025
08:19

«Чому б не оголосити «закритою зоною» все чорноморське узбережжя?». Російські ЗМІ про Україну

Війна в Україні перестає бути «локальною кризою» і все більше трансформується в довгострокову геостратегічну реальність, в якій Чорне море - це не тил, а фронт.
Всі статті