Вижити в окупації
Прифронтовий Донбас
Корисно переселенцям
Служба безпеки України повідомила про підозру керівнику так званого «республіканського кадетського корпусу», який «виховує» юних луганчан на прикладі «ветеранів сво».
Більше новин про Донбас у нашому Telegram каналі
«СБУ задокументувала діяльність колаборанта, який очолює т. зв. «державну загальноосвітню установу ЛНР «Республіканський козачий кадетський корпус імені маршала авіації Олександра Єфімова», створену окупантами в Луганську. Окупаційна адміністрація відкрила цей заклад у жовтні 2014 року у рамках державної політики з мілітаризації українських дітей та підлітків на тимчасово захоплених територіях, їх перевиховання за програмами «казацтва», - повідомили в СБУ.
За даними слідства, фігурант очолив «кадетський корпус» у листопаді 2022 року й відтоді зайнявся впровадженням у навчальному закладі російського «військово-патріотичного виховання», розгорнув пропаганду т. зв. «спеціальної військової операції» проти України. Викладачами в «освітній установі» є колишні бойовики окупаційної армії РФ, які діляться з «кадетами» своїм «бойовим досвідом». У корпусі регулярно проводяться «виховні заходи» за участю представників «союза добровольців Донбасу», «казачьей бригады «Терек» та інших російських воєнізованих організацій та формувань.
Як уточнюють в СБУ, пропаганда серед дітей на тимчасово окупованій території вступу на військову службу до ЗС РФ та інших підконтрольних агресору воєнізованих формувань є порушенням вимог ст.51 Женевської Конвенції 1949 р. про захист цивільного населення під час війни, наголосили в СБУ.
СБУ повідомила очільнику «кадетського корпусу» про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст.28, ч. 1 ст.438 Кримінального кодексу України).
Ви можете обрати мову, якою в подальшому контент сайту буде відкриватися за замовчуванням, або змінити мову в панелі навігації сайту