СБУ повідомила про підозру архімандриту УПЦ МП, який благословив Сальдо на фейковий референдум РФ

Служба безпеки України зібрала докази державної зради з боку екснастоятеля одного із соборів Херсонської єпархії УПЦ МП Олексія, який переховується на лівобережжі регіону. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 19 лютого.

"Після захоплення обласного центру він підтримав російських загарбників та увійшов до найближчого оточення гауляйтера Сальдо, ставши його духівником. За даними слідства, архімандрит регулярно запрошував його на богослужіння у храмі, а під час проповідей благословляв проведення незаконного референдуму РФ щодо "приєднання" Херсонщини до країни-агресора", - сказано в повідомленні.

Крім того, фігурант особисто звертався до московського патріарха Кирила з проханням включити місцевий собор до парафії РПЦ.

За перехід клірика на сторону окупантів вони передали його собору захоплені території "Укртелекому" та місцевих бізнесменів у центральній частині Херсона.

Разом з цим 30 вересня 2022 року зрадник був запрошений до георгіївської зали кремля для участі в "церемонії включення" тимчасово захоплених регіонів України до складу РФ.

Під час звільнення Херсона клірик разом з російськими загарбниками втік на лівобережну частину південного регіону. За оперативними даними, там він став секретарем так званої Скадовської єпархії РПЦ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада);

- ⁠ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за вчинені злочини.

Раніше повідомлялось, що реальні 5 років тюрми отримав клірик УПЦ МП на Дніпропетровщині, який закликав вірян допомагати рашистам.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті