СБУ ліквідувала ще п'ять схем для ухилянтів щодо незаконного виїзду за кордон. Серед затриманих депутат райради

Правоохоронці ліквідували ще п'ять схем з ухилення чоловіків від мобілізації та незаконного виїзду за кордон. Про це повідомляє Служба безпеки України 7 лютого.

Схема на Прикарпатті: військові контррозвідники СБУ затримали "на гарячому" депутата Калуської районної ради, який продавав фіктивні меддовідки про тимчасову непридатність до служби за станом здоров'я.

Фігурант особисто отримував гроші за готовий пакет підроблених документів.

До незаконної діяльності він залучив свого знайомого, який підшукував ухильників, вів із ними "переговори" та отримував від них "завдаток".

Кропивницький: правоохоронці затримали посадовця Служби судової охорони, який пропонував військовозобов'язаним свій спосіб ухилення від призову.

За різні суми хабарів він обіцяв призовникам працевлаштування у складі судового відомства для отримання "броні" від мобілізації до лав ЗСУ.

Львівська та Хмельницька області: у Львівській області ліквідовано ще один канал втечі "ухилянтів" до Євросоюзу. До організації злочину причетний голова місцевого благодійного фонду, який оформляв "ухилянтів" як водіїв гуманітарних перевезень.

На Хмельниччині затримано місцевого жителя, який за гроші переправляв призовників у сусідню країну поза пунктами пропуску. Спочатку ділок підвозив "ухилянтів" до кордону на власному авто, а потім показував їм обхідні "маршрути" лісовими стежками.

Схема в Черкасах: СБУ заявила, що було затримано представника місцевого громадського об'єднання з охорони громадського порядку, який торгував фіктивними меддовідками про "погане" здоров'я.

Отриману підробку ухильники подавали до військово-лікарської комісії для подальшого "списання" з військового обліку.

Вартість таких "послуг" ділки оцінювали до 10 тисяч доларів, залежно від терміновості та способу нелегального виїзду.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті